BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Ceramika łazienkowa – jaką wybrać?

Wybór ceramiki i armatury łazienkowej może okazać się trudniejszy, niż nam się wydaje. Możliwości jest nieskończenie wiele, także podczas zakupów można czuć się skołowanym. Jaką ceramikę do łazienki wybrać?

Ceramika dopasowana do pomieszczenia

Ceramika łazienkowa musi być dopasowana do wielkości pomieszczenia, oczywiście nie oznacza to, że posiadając małą łazienkę, trzeba decydować się na umywalkę, wannę czy bidet w najmniejszym rozmiarze. Chociaż na rynku dostępna jest taka ceramika, to będzie mało praktyczna. Trzeba zdecydować się również na jej kolor. Mimo, że w dalszym ciągu króluje biel, do dostępne są również umywalki w innych kolorach, także bez problemu można dopasować je do swoich potrzeb oraz upodobań.

Ceramika catalano – renomowanym producent

producent ceramiki catalano

Jeżeli przestrzeń jest niewielkich rozmiarów, najlepiej stawiać na minimalizm, w tym wypadku ceramika catalano będzie dobrym rozwiązaniem. Jest to jeden z najbardziej cenionych, włoskich producentów ceramiki łazienkowej, ich produkty są precyzyjnie wykończone, do produkcji stosują wyłącznie wysokiej jakości materiały. Ceramika catalano jest prosta, ale bardzo efektowna, bez problemu można dopasować ją do wnętrza.

Wybór ceramiki nie może być przypadkowy, pamiętajmy aby wybierać wyposażenie do łazienki od renomowanych, sprawdzonych producentów, którzy mają produkty wysokiej jakości oraz oferują długą gwarancję. Jeżeli będziemy sugerować się wyłącznie ceną, niestety za kilka lat możemy zostać zmuszeni do zakupu nowego wyposażenia. Z drugiej strony nie trzeba decydować się na najdroższą ceramikę czy armaturę, kluczowe jest wcześniejsze sprawdzenie opinii o poszczególnych produktach oraz rekomendacji dotyczących wybranego producenta i firmy, która sprzedaje ceramikę.

Urządzenie łazienki jest dość problematyczne, ponieważ zazwyczaj jest to najmniejsze pomieszczenie w domu. Niekiedy dobrym rozwiązaniem jest wsparcie architekta, taki specjalista pomoże zaaranżować łazienkę funkcjonalnie i stylowo.