BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Wyraziste dekory i imitacje drewna w wykańczaniu łazienek

Przed wyborem płytek do łazienki warto przede wszystkim zastanowić się nad ich rodzajem. Powinny one charakteryzować się wytrzymałością, a także łatwością w pielęgnacji.

Wyraziste dekory

Bardzo dobrym rozwiązaniem, które z całą pewnością sprawdzi się we wielu łazienkach jest wykorzystanie stonowanych, bazowych płytek oraz przełamanie ich wyrazistymi kolorami lub dekorami. Jako baza doskonale się sprawdzą wszelkie materiały, które posiadają stonowane kolory, wśród których można wymienić biele, beże, szarości, a także kolory pastelowe. Są one podstawą do wykończenia każdego wnętrza, a jako dodatek do nich warto zastosować różnego rodzaju atrakcyjne kolory oraz dekory. Mogą one być umieszczone zarówno na jednej ścianie, jak i na jej fragmentach. Wśród bardzo popularnych rodzajów dekoracji można wyróżnić przede wszystkim elementy szklane, zarówno jednobarwne, jak i wielobarwne, a także elementy strukturalne. Z całą pewnością będą się one bardzo dobrze komponowały w każdej łazience.

Imitacja drewna

Kolejnym fantastycznym połączeniem, które bardzo dobrze sprawdzi się we wielu łazienkach jest biel oraz imitacja drewna. Jest to połączenie, które od lat cieszy się bardzo dużą popularnością i wciąż nie wychodzi z mody. Jest ono szczególnie popularne podczas wykańczania wnętrz w stylu skandynawskim, ponieważ wnętrze sprawia wrażenie bardzo przytulnego. Drewnopodobne kafle łazienkowe mogą występować we wielu kolorach, wzorach, a także rozmiarach. Najbardziej polecanym rozmiarem tego produktu, który wykorzystywany jest w łazienkach są płytki 60×120. Posiadają one optymalną wielkość, która z całą pewnością sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Oprócz stylu skandynawskiego ten rodzaj wykończenia dobrze sprawdzi się także w łazienkach o charakterze minimalistycznym, klasycznym, nowoczesnym, a nawet stylu rustykalnym czy retro.

Więcej kafelek w rozmiarze 60×120 dostępne na stronie sklepu.