BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Jaki rozmiar łóżka do sypialni wybrać?

Jaki rozmiar łóżka do sypialni wybrać?

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak niezwykle duże znaczenie dla codziennego funkcjonowania ma to, na jakim łóżku się śpi. Wiele osób stawia w tym punkcie jedynie na to, aby wybrać łóżko do sypialni pasujące pod względem estetycznym do pozostałych elementów wystroju, w żadnym miejscu nie sprawdzając tego, jak jest ono praktyczne i jak wygodnie się na nim śpi pojedynczej osobie, lub też dwóm osobom. Jak więc wybrać łóżko pod tym względem?

Łóżko dla jednej osoby

Jak łatwo się domyślić, łóżka do sypialni mogą występować w naprawdę bardzo wielu wersjach i rozmiarach. Sprawia to, że osoba kupująca model tylko dla siebie, w którym spać będzie zaledwie jedna osoba, będzie czuła się nieco zagubioną ilością możliwości. Przyjmuje się, że nie ma maksymalnego rozmiaru, jakim powinno cechować się dobre łóżko. Jeśli natomiast chodzi o rozmiar minimalny, to nie powinno się kupować modelu mniejszego, niż 90×200 centymetrów.

Łóżko dla dwóch osób

O ile kupienie łóżka do sypialni dla jednej osoby nie jest specjalnie trudnym zadaniem, to jednak już wersja dla dwóch osób potrafi dać nieco w kość podczas wybierania. Podobnie jak i w przypadku modelu małego, tak i tu liczy się przede wszystkim rozmiar. Jeśli dwie osoby chcą spać w odpowiedniej wygodzie i komforcie, nie powinno się kupować modelu mniejszego niż 160×200 centymetrów. Liczby te zapewnią, że używane łóżko będzie odpowiednie dla dwóch osób i zapewni im odpowiedni stopień wypoczynku. Mniejsze modele niestety nie mogą tego zagwarantować.

Łóżko dla dwóch osób
żródło: https://www.mebletkaniny.pl/lozka-do-sypialni-cat-372