BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Czy szklany stół kuchenny to dobry pomysł?

Mogłoby się wydawać, że szklany stół w kuchni to kiepski wybór. Jest to pomieszczenie intensywnie użytkowane, w którym wykonujemy rozmaite czynności. Oczywiście nie musimy wykorzystywać do tego kuchennego blatu, jednak podczas gotowania każdy skrawek przestrzeni jest przydatny. Czy w takiej sytuacji szkło będzie dobrym wyborem?

Blat z szkła hartowanego

Stoły kuchenne od mebletkaniny.pl posiadające blat z szkła hartowanego są wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia. Jeśli więc rozważamy zakup mebla wykonanego z tego materiału, to w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę, czy szkło jest hartowane. Będzie ono odporne na zarysowania, czy też uderzenia mechaniczne.

Szklany stół kuchenny dobrze będzie znosił zmienne temperatury, czy też wilgoć. Podczas przygotowywania posiłków w pomieszczeniu odnotowuje się podwyższony poziom wilgotności. Delikatne materiały nie przetrwają takich warunków.

stoły kuchenne

Nowoczesny design

Stół kuchenny wykonany ze szkła prezentuje się niebanalnie i stylowo. Będzie on odpowiedni szczególnie do aranżacji nowoczesnych. Minimalistyczny design jest w tym przypadku ogromnym atutem. Do wyboru mamy nie tylko stoły z szkła przezroczystego, ale również kolorowego.

Na uwagę zasługuje fakt, że blat wykonany ze szkła wyczyścimy błyskawicznie. Wszelkie płyny i zabrudzenia utrzymywane są na powierzchni. Nie chłonie on zanieczyszczeń, tak jak np. robi to drewno. Minusem może być fakt, że tego typu powierzchnie wymagają zwykle częstszej pielęgnacji.