BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Umywalki wpuszczone w blat

wpuszczana umywalka koloru białego

Umywalka wpuszczana w blat to bardzo proste i od dawna znane rozwiązanie, bardzo często spotykane w wielu domach. Tego rodzaju rozwiązanie powoduje, że umywalka znacznie nie zwraca na siebie uwagę. Delikatnie umiejscowiona umywalka w blacie szafki jest mało widoczna, dzięki czemu spełnia swoją rolę a przy tym za mocno nie zaznacza swojej obecności w łazience.

DLACZEGO UMYWALKA WPUSZCZANA W BLAT?

Umywalki są różne, duże i małe, każda z nich musi być funkcjonalna, dlatego bardzo często umywalki wpuszcza się w blat. Przy małych łazienkach, ten sposób montowania umywalek, sprawia, że optycznie pomieszczenie się powiększa i że umywalka nie jest na centralnym miejscu. Umywalki wpuszczane w blat montuje się bardzo prosto i bezproblemowo, są łatwe w utrzymaniu ich w czystości i odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

PLUSY UMYWALEK WPUSZCZANYCH W BLAT

Decydując się na umywalkę wpuszczaną w blat, mamy pewność, że wszelkie rury i inne elementy odpływowe zostaną bardzo dobrze ukryte. Ponadto ten rodzaj umywalki można montować również na samym blacie, bez potrzeby montowania jakiejkolwiek pod spodem szafki. Będzie to co prawda surowy design łazienki ale również bardzo oryginalny i ciekawy.
Jeżeli zdecydujemy się na szafkę pod umywalką, mamy pewność, że ochronimy całkowicie mebel przed zalaniem i bezpośrednim kontaktem z wodą.

MINUSY

Umywalka wpuszczana w blat ma, niestety, także kilka minusów. Zajmuje zbyt dużo miejsca w szafce, nie pozwala na zamontowanie szuflady, bezpośrednio pod zlewem. Przez ten fakt, szafka nie jest łatwa do zagospodarowania.

KLASYKA I NOWOCZESNOŚĆ

Uważa się, że umywalki wpuszczane w blaty sprzedawane przez Ekspertów Łazienek to klasyka, sposób ten jest bardzo znany i popularny. Jednak w ten sposób montuje się także umywalki w łazienkach nowoczesnych. Design łazienki z umywalką wpuszczoną w blat jest bardzo ciekaw.