BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Sauna i zdrowie

ręczniki do sauny

ręczniki do saunyW deszczowe dni łatwo jest złapać przeziębienie, dlatego warto pomyśleć o odpowiednim rozgrzaniu organizmu, na przykład w saunie.

Do tego ciepłego pomieszczenia wybieramy się wyposażeni w ręczniki do sauny. Jest to bardzo ważne, gdyż ręczniki do sauny nie tylko zasłaniają ciało, jeśli czujemy się niepewni, ale również wchłaniają pot, który wydziela nasz organizm. W związku z tym należy pamiętać, że ręcznika do sauny nie używamy do wytarcia się po wziętym po saunie prysznicu!

Ręcznik do sauny rozwijamy w miejscu, w którym planujemy usiąść. Ochroni nas to też przed poparzeniem się o gorące drewno, z którego zwykle zbudowana jest sauna. Ręcznika używamy niezależnie od tego, czy udajemy się do sauny suchej, czy do sauny parowej.

Wybór ręcznika może wydawać się sprawą banalną, ale nie należy go bagatelizować. To bardzo ważne by ręcznik dobrze chłonął pot. Również ważne, żeby był łatwy w czyszczeniu, że względu na to, że zalegający pot jest świetnym środowiskiem do rozwoju bakterii i roztoczy, które nie służą zdrowiu.

Wizyta w saunie jest bardzo dobra dla zdrowia, rozgrzewa organizm i oczyszcza drogi oddechowe, zwłaszcza, jeśli wykorzystamy olejki aromatyczne po to, żeby się inhalować. Co więcej, regularne korzystanie z sauny, do dwóch razy w tygodniu, jest doskonałą receptą na zdrową i wypoczętą skórę. Oprócz tego saunowe seanse znacząco redukują stres i zmęczenie organizmu i umysłu, zapewniając relaks nawet po najcięższych dniach w pracy. Więc warto po prostu wziąć ręcznik i wybrać się szybko na seans!