BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Urządzenie łazienki w nowym mieszkaniu

nowoczesna armatura we wnętrzach

Urządzenie łazienki wcale nie jest proste. Już na etapie wyboru projektu domu należy ustalić, jak będzie wyglądało rozmieszczenie poszczególnych elementów. Chodzi na przykład o umiejscowienie umywalki, miski WC, prysznica, wanny, pralki itp. Niniejszy artykuł przedstawia kilka porad na temat aranżacji łazienki.

Łazienka jedna czy więcej?

Jeżeli jest taka możliwość to lepiej jest zrobić jedną łazienkę z WC dla rodziny oraz oddzielną łazienkę z WC dla gości. Ta druga może być mniejsza. Łatwiej w niej będzie utrzymać czystość.

Projekt łazienki

Wiele salonów łazienek ma w swojej ofercie projekt łazienki, jeżeli zrobione zostaną w nim zakupy na określona kwotę. Projektant pomoże wyposażyć łazienkę, wybrać płytki i dobierze armaturę łazienkową. W ostatnim czasie bardzo modne są płytki w kolorach szarości i bieli w połączeniu z drewnem. Z mody nie wychodzą jasne kolory, ale odważniejsi decydują się na ciemne.

Armatura w Twojej łazience

Dobrej jakości armatura łazienkowa z oferty Camero o niebanalnym kształcie może służyć wiele lat. Spełnia ona dwie podstawowe funkcje:

  • musi być praktyczna w użytkowaniu,
  • ozdabia łazienkę.

Armatura łazienkowa to: prysznice, deszczownice, baterie wannowe, baterie umywalkowe, odpływy liniowe. Stanowią one nieodłączny element wyposażenia łazienki, a z drugiej strony spełniają funkcje dekoracyjne. Najpopularniejsze w ostatnim czasie są kształty kwadratowe. Deszczownice zapewniają nowe doznania podczas kąpieli, a dzięki odpływowi liniowemu można zrezygnować całkowicie z brodzików. O armaturę łazienkową należy dbać. Co tydzień należy je czyścić specjalnym środkiem przeznaczonym do armatur. Dzięki temu będzie ona służyła wiele lat.