BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Umywalka wolnostojąca w nowoczesnej łazience

Projektanci najbardziej eleganckich wnętrz wyznają zazwyczaj jedną zasadę – minimalizm. Oszczędność form to nowoczesny wygląd oraz większa przestrzeń. Umywalki wolnostojące świetnie wpisują się w tę filozofię.

Umywalka wolnostojąca i modernistyczna

Nie ma co ukrywać, w przypadku tego typu armatury liczy się przede wszystkim wizualne wrażenie. Umywalka wolnostojąca często występuje w formie dynamicznej, niekiedy asymetrycznej bryły. Kształty wychodzące z designerskich pracowni, mimo swojej pozornej prostoty, potrafią zaskakiwać. Zazwyczaj nie muszą one być ustawiane przy ścianie, dzięki czemu uzyskujemy do nich dostęp z każdej strony.

Luksusowe materiały

Podobnie jak tradycyjne odpowiedniki, mogą być one wykonane ze wszystkiego, co sprawdza się w łazience. Umywalki wolnostojące często produkowane są z materiałów nietypowych, wręcz surowych. Przykładem może być impregnowany beton architektoniczny czy konglomeraty.

Zorganizowana przestrzeń

Brak szafek towarzyszących tradycyjnym umywalkom może wydać się ograniczeniem. Jednak futurystyczne pomieszczenia wymagają przestrzeni. Duża łazienka pozbawiona zbędnych bibelotów to idealne tło dla umywalek wolnostojących.

Umywalka wolnostojąca jako awangardowe rozwiązanie

Zakup i zainstalowanie tego typu armatury wiąże się niestety z relatywnie wysokimi kosztami. Nieśmiało wprowadza się ją również na średnie półki, ale póki co, jest ona raczej luksusowym rozwiązaniem, w dodatku nie tak praktycznym jak zwykła umywalka.

Czy warto więc inwestować w tego rodzaju rozwiązanie? Dla kogoś, kto ceni sobie wyszukane pomysły, z pewnością tak. Kto lubi jednak otaczać się drobnymi przedmiotami, bardziej doceni sprawdzone modele.