BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Więcej światła w łazience

nietypowe lustro w dobrej cenie

Łazienka to przeważnie najmniejsze pomieszczenie w domu, pozbawione okien, więc musi być oświetlane sztucznie. Tradycyjne rozwiązania oświetleniowe niejednokrotnie okazują się niewystarczające lub efekt przypomina salę szpitalną. Nie każdy wie, że znajdujące się we wnętrzu lustro lub lustra mogą optycznie rozjaśnić łazienkę.

Wiele możliwości luster

Tak samo, jak istnieją łazienki klasyczne i nowoczesne, tak samo można w nich spotkać zwykłe lustra oraz lustra z wbudowanym oświetleniem. Mając do dyspozycji dwa różne rozwiązania, można zdecydować się na jedno z nich pod względem kryteriów takich jak cena, rozmiar, dopasowanie do stylu itd. Lustra do łazienki pozbawione dodatkowego oświetlenia mogą okazać się niewystarczające, jeśli pomieszczenie jest raczej ciemne i nie da się doprowadzić światła z zewnątrz – w takiej sytuacji trzeba raczej zdecydować się na drugą opcję. W łazienkach, które wystarczy rozświetlić, wystarczy samo lustro. Trzeba jednak sprawdzić, czy przeglądanie się w nim, rzecz typowa w łazience, jest wystarczająco komfortowe.

Oświetlanie a doświetlanie

Ponieważ lustro może jedynie odbijać światło, jego rola będzie bardziej iluzoryczna – w wielu przypadkach chodzi właśnie o taki efekt. Dla wszystkich potrzebujących prawdziwego światła wymyślono lustra do łazienki z wewnętrznym oświetleniem lub możliwością użycia go w bezpośredniej okolicy, na przykład nad lustrem. To naprawdę ładne przedmioty, które oprócz typowo użytecznej roli są również ozdobą łazienki. W większości pomieszczeń standardem jest jedno lustro, więc jeśli po umieszczeniu go nie uzyska się oczekiwanego efektu, należy pomyśleć o dodatkowym oświetleniu – niekoniecznie o kolejnym lustrze. Istotne jest wrażenie prywatności i intymności, a każda powierzchnia odbijająca otoczenie może je rozpraszać i wywoływać irytację zamiast atmosfery relaksu.

Więcej przykładów na www.EksperciŁazienek.pl