BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Łazienka w stylu hiszpańskim

Łazienka to pomieszczenie bardzo istotne w każdym domu, dzisiaj to już nie tylko miejsce to odbywania zwykłych czynności toaletowych ale też często miejsce odpoczynku i relaksu. Istotne jest aby już na etapie planowania uwzględnić nasze potrzeby i dostosować pomieszczenie do oczekiwań.

Łazienka w hiszpańskim stylu – czyli jakim

W mnogości wzorów i kolorów można dostać oczopląsu. Jednym ze mocniejszych trendów ostatnich lat jest styl hiszpański. Nowość w aranżacji łazienek. Styl bardzo mocny i bardzo charakterystyczny.

Jego znakiem rozpoznawczym są: odważne łączenie mocnych kolorów, takich jak ciepłe pomarańcze, żółcienie, wszelkie odcienie czerwieni, zieleni i oczywiście granat.

Oczywiście najważniejszym elementem tej stylizacji są płytki, ozdobione mocnymi wzorami – najlepiej roślinnymi lub geometrycznymi. To one nadają całości niepowtarzalnego, hiszpańskiego stylu.

Półki łazienkowe

Jednak aby stylizacja była kompletna i spójna bardzo istotne jest odpowiednie dopasowanie mebli. Urządzając łazienkę nie można zapominać o śródziemnomorskiej estetyce i zamiłowaniu do klasyki. Z tego powodu warto zainwestować w szafki oraz półki łazienkowe wykonane z drewna. Są one nie mniej istotne niż wybór wanny czy muszli sedesowej.

Półki łazienkowe są bardzo istotnym elementem wystroju wnętrza każdej łazienki – https://www.banyo.pl/pl/menu/polki-lazienkowe-283.html. Ich przemyślane rozmieszczenie będzie kluczowe dla funkcjonalności tego pomieszczenia. Absolutnym minimum jest szafka pod umywalką, gdzie pochować można wszelkie drobiazgi codziennego użytku. Konieczna jest też półka w której schować można wszelkie kosmetyki i detergenty używane w łazience, oraz szafka gdzie pochowamy ręczniki i bieliznę kąpielową. W celu montażu szafek dobrze wykorzystać narożniki pomieszczenia aby szafki były pojemne i maksymalnie wkomponowane w resztę pomieszczenia.