BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Czym muszą charakteryzować się porządne płytki do kuchni?

pięknie wykończona kuchnia

W dzisiejszych czasach na półkach sklepowych można znaleźć bardzo wiele różnorodnych płytek do kuchni, dlatego też wybranie odpowiednich modeli może być naprawdę trudnym zadaniem. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakimi parametrami powinny charakteryzować się solidne płytki do kuchni Home100, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Wytrzymałość na zginanie

Solidne płytki do kuchni koniecznie muszą pochwalić się doskonałą odpornością na zginanie. Parametr ten jak powszechnie wiadomo mierzony jest w MPa (megapaskalach). Z praktycznego punktu wiedzenia wytrzymałość na zginanie informuje użytkowników, przy jakim natężeniu płytka się łamie. Jeżeli chodzi o płytki podłogowe do kuchni to powinny mieć one przynajmniej 22 MPa. W przypadku płytek ściennych wystarczy 15 MPa.

Dobór fug

Wybór nowych płytek do kuchni to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważną kwestią jest także wybór fug, które są w stanie odmienić oblicze nawet najbrzydszych płytek. Źle dobrane fugi mogą zepsuć z kolei nawet najładniejsze płytki do kuchni. Pamiętać należy o tym, że to właśnie fugi niszczą się zdecydowanie szybciej niż płytki i równie szybko się brudzą, dlatego też powinny być wysokiej jakości. W kuchni doskonale sprawdzą się nowoczesne fugi odporne na wchłanianie tłuszczy. Fugi tak samo zresztą jak i płytki kuchenne, powinny być bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Ciekawym rozwiązaniem są nowoczesne płytki bezfugowe, które można układać bezpośrednio przy sobie.

Wielkość płytek ma znaczenie

W kuchniach największym zainteresowaniem cieszą się płytki w kształcie kwadratu albo prostokąta o wymiarach 20x20cm albo 30x30cm. Od wielu sezonów jest moda na płytkich o większych formatach 40x40cm, a nawet 50x50cm. Im większe płytki, tym oczywiście łatwiej i szybciej się je układa. Jedyną wadą dużych płytek jest dość wysoka cena.