BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Pufa czy fotel – co wybrać?

Urządzając salon przyjdzie nam wybrać meble do siedzenia. Najpopularniejsze są pufy do siedzenia oraz fotele. Decydując się na któreś z nich musimy zwrócić uwagę na przestrzeń, którą dysponujemy, styl, w jakim urządzamy nasze mieszkanie oraz nasz budżet. Jakie są różnice między nimi i które z nich wybrać?

Pufy do siedzenia

Zazwyczaj jest tańsza od fotela, ale będzie spełniała zupełnie inne funkcje. Nie ma ona oparcia czy podłokietników. Wyjątkiem będzie pufa w kształcie worka, którą możemy ułożyć tak, żeby przypominała fotel. Jej dużym plusem jest to, że zajmuje mało miejsca, a w dodatku jest lekka, a więc bez problemu można ją przestawiać w zależności od naszych potrzeb w danym momencie. 

Fotele

Mają oparcie i podłokietniki, a więc mogą być znacznie wygodniejsze. Z drugiej jednak strony, mają konstrukcję, której nie możemy zmieniać. Oprócz tego, zazwyczaj będą one droższe, niż pufy do siedzenia. Są też większe i cięższe, przez co przestawianie ich może okazać się być prawdziwym problemem. 

Co wybrać?

Każdy z tych mebli ma inne funkcje, a więc wybór powinien być uzależniony od tego, co jest dla nas najważniejsze. Szukając odpowiednich siedzisk powinniśmy zwrócić uwagę na to w jakich pozycjach lubimy siedzieć. Będąc w sklepie meblowym takim jak choćby ten warto przetestować różne siedzenia, żeby sprawdzić co najbardziej nam odpowiada. Musimy też zwrócić uwagę na nasz budżet i pamiętać o tym, że pufy zazwyczaj będą tańsze od foteli. Nie mniej jednak, wybór będzie zależał tylko i wyłącznie od naszych upodobań.