BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Zawiasy wpuszczane i płaskie

Jeżeli chodzi o zawiasy meblowe, to w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się zawiasy wpuszczane, czyli tradycyjne zawiasy barkowe. Ich najważniejszą cechą jest to, że po otwarciu mebli nie wystają nigdy z łączonych powierzchni. Doskonale nadają się między innymi do blatów w stylowych sekretarzykach oraz jako eleganckie zawiasy w biurkach. Producenci oferują swoim klientom zawiasy wpuszczane w wielu różnych rozmiarach. Można znaleźć także takie modele, które bardzo dokładnie regulują położenie łączonych elementów.

Płaskie zawiasy

Oprócz zawiasów wpuszczanych olbrzymią popularnością cieszą się także meblowe zawiasy płaskie, które składają się z dwóch połączonych ze sobą części. Wielu producentów oferuje swoim klientom także zawiasy trójdzielone, które jak łatwo się domyśleć składają się z trzech części. Do mocowania zawiasów płaskich stosuje się zwykłe wkręty o łebkach stożkowych.

Zawiasy narożne

Do nowoczesnych mebli bardzo często stosuje się także zawiasy meblowe narożne. W tym przypadku ze względu na nietypowe położenie mebli, stosuje się zawsze dwa rodzaje zawiasów. Jeden zawias posiada kąt otwarcia do 175 stopni, z kolei drugi to zawias uzupełniający. W przypadku zawiasów narożnych, bardzo ważną kwestią jest ich dokładne ustawienie.