BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Łóżko młodzieżowe. Jakie kupić, by nasze dziecko chętnie na nim spało?

Zakup łóżka młodzieżowego nie wiąże się z koniecznością poszukiwań takiego mebla w wielu sklepach. W każdym meblowym bowiem jest spory wybór takich łóżek. Nawet jeśli jakiegoś nie ma w sklepie, bardzo często istnieje możliwość jego zamówienia i odebrania ze sklepu po kilku dniach. Jak wybrać łóżko, które dla naszego dziecka w nastoletnim wieku będzie odpowiednie? To trudne zadanie. Bardzo łatwo kupić łóżko, źle wybrane jednak będzie niepotrzebnym wydatkiem. Nastolatek lub nastolatka może go nie zaakceptować, narzekać na niewygodę i szybko zacząć mówić o konieczności wymiany go na inne, a więc konieczności kolejnych wydatków. 

Łóżko warto wybierać z dzieckiem

Nastolatek lub nastolatka musi mieć coś do powiedzenia w tym temacie. Najlepiej więc wybierać takie łóżko wspólnie z nim czy z nią. Niech się wypowie, czy dany mebel mu się podoba. Czy dane łóżko ocenia jako wygodne i warte zakupu, czy też nie. Oczywiście rodzice na ten temat mogą mieć odmienne zdanie, konieczne zatem będzie dojście do porozumienia. Warto do tego dążyć. Wspólnie wybrane łóżko na pewno okaże się dobrym wyborem. 

Rozkładane lub nierozkładane. 

Jeśli pokój nie jest zbyt duży, lepiej kupić kanapę do spania niż łóżko nierozkładane. Trzeba też pamiętać o jednym. Młodzież niezbyt chętnie angażuje się w porządki domowe. Jeśli zdecydujemy się na łóżko nierozkładane, pojawia się ryzyko, że będzie na nim po prostu bałagan. Składana kanapa to o wiele lepsze rozwiązanie, bowiem w kilka chwil można pościel wrzucić do środka, łóżko złożyć i w pokoju od razu zrobi się ładniej i przestronniej. 

Wymiary łóżka dla młodzieży są istotne

Dziecko wyśpi się wygodnie nawet na bardzo małym łóżku. Młodzież już nie. Jak wybrać łóżko młodzieżowe by okazało się wygodne? Najlepiej od razu odrzucić łóżka, które mają mało miejsca do spania. Wskazany jest wybór łóżka, które ma około dwóch metrów długości. Na takim nastolatek lub nastolatka wyśpi się wygodnie, ale pod warunkiem, że łóżko będzie szerokie na około 1,5 metra. Nie zawsze więc jako łóżko młodzieżowe sprawdzi się rozkładany fotel do spania. Taki fotel może bowiem być do spania nieco za ciasny, a przecież nie chcemy by nasze dziecko w nastoletnim wieku budziło się niewyspane, zmęczone i bez energii. 

Łóżko powinno być łatwe do wyczyszczenia

Jak wybrać łóżko młodzieżowe, by spełniało swoją rolę przez wiele lat? Postawić na mebel dobrej jakości, świetnie wykonany i z obiciem, które łatwo doczyścić. Oczywiście i nastolatek lub nastolatka będzie dbać o łóżko, jednak dzieci we tym wieku są mniej uważne. Może więc się zdarzyć, że łóżko czymś zabrudza – choćby jedzeniem – lub wyleją na nie przypadkowo jakiś napój. Bardzo istotne jest więc to, by obicie można było wyczyścić odkurzaczem piorącym i by plamy z obicia łatwo schodziły. Jeśli obicie będzie z materiału zbyt sztucznego, usuwanie plam może okazać się niemałym wyzwaniem. Oczywiście łóżka z obiciem z materiałów łatwych do wyczyszczenia mogą być nieco droższe. Dobrze jednak ponieść ten nieco większy wydatek i kupić łóżko, które można od czasu do czasu wyprać odkurzaczem piorącym i doprowadzić do idealnego wyglądu.

Tutaj: https://witek.pl/meble/typy-mebli/lozka/lozka-mlodziezowe/ znajdziesz różne modele łóżek młodzieżowych uznanych marek