BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Za industrialnym biurkiem

Praca zdalna, praca hybrydowa. Czy Covid-19 na stałe przemebluje biurową rzeczywistość?

Przed pandemią pracę zdalną wykonywało w naszym kraju zaledwie 4,4% zatrudnionych. Rzeczywistość pandemiczna spowodowała wzrost zainteresowania pracą typu home-office zarówno wśród pracowników jak i pracodawców.
W 2021 ponad połowa Polaków deklaruje chęć pracy hybrydowej, a kilkanaście procent z dużą chęcią przeniosłoby swoje zajęcie w domowe pielesze.
Cyfryzacja sama w sobie zmienia rynek pracy. Część zatrudnionych, dla których laptop jest podstawowym narzędziem pracy, już przed pandemią próbowała przekonać pracodawców do pracy hybrydowej.

Widoki zza biurka

Mimo że ludzie bardzo często pracują z laptopem na kolanach, na kanapie bądź w kuchni, biurko i wygodny fotel to najważniejsze meble w pracy siedzącej.
Dla tych, którzy mają nowoczesne spojrzenie na wystrój domowej przestrzeni, biurko industrialne wydaje się bardzo ciekawym wyborem. Z uwagi na nazwę i zazwyczaj prostotę wykonania może być uznane za mebel wymyślony raczej do loftu.
Nie jest to jednak jedyny rodzaj lokum, do którego pasuje. Biurko industrialne sprawdza się świetnie w małych mieszkaniach, pozwalając uzyskać efekt wizualnego zwiększenia przestrzeni. Prostota i czasem surowość wykonania takiego mebla świetnie komponują się z nowocześnie zaaranżowanymi wnętrzami. Wizualna lekkość i wykorzystanie najczęściej dwóch materiałów (stalowa rama, drewniane blaty i szuflady) podkreślają gustowną, nowoczesną stylistykę powierzchni mieszkalnej.