BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Zamki meblowe – strażnikiem naszej prywatności

Szafa czy komoda to z pozoru niezbyt cenne rzeczy. Czasem jednak to nie one same w sobie stanowią wartość, lecz rzeczy, które są ukryte w ich wnętrzu. By je lepiej chronić, warto zaopatrzyć się w zamki meblowe.

Co można przechowywać w szafie i komodzie?

 W zasadzie wszystko. Jednak prym wiodą cenne dokumenty, karty i piny do konta bankowego, biżuteria i oczywiście żywa gotówka. To rzeczy, na które z pewnością pokusi się w pierwszej kolejności każdy złodziej, dlatego warto mieć to na uwagę i uprzednio się zabezpieczyć. Zamki meblowe idealnie się do tego nadadzą.

Jaki zamek meblowy wybrać?

To w dużej mierze zależy od tego, z jakiego tworzywa jest wykonana komoda czy szafa. Inny zamek sprawdzi się w obszernej trzydrzwiowej szafie, a inny w skromnej toaletce. Jednak warunek jest jeden dla każdego rodzaju mebli. Zamek w nich zamontowany powinien być solidny i trudny do sforsowania. Najlepiej, żeby nie dało się go niczym wyłamać ani go zbyt łatwo wykręcić. W końcu chodzi o to, by napastnika zniechęcić, a nie ułatwić mu pracę.

Z czego powinien być wykonany zamek meblowy, by chronił nasze skarby?

 Najlepiej z metalu lub ołowiu. Te dwa tworzywa są najbardziej odporne na wyłamywanie i wyginanie. Nie da się ich też łatwo stopić, czy wywiercić w nich jakiś otwór. Ich eliminacja wymaga większej ilości czasu, a rabuś musi działać szybko i nie ma go zbyt wiele. Poza tym zamek ze stali zostawia ślady bytności, a złodziejowi to nie na rękę.

Jeśli nie wiesz jaki zamek dobrać, tutaj znajdziesz więcej potrzebnych informacji.