BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Łóżka pojedyncze i dwuosobowe

łóżko dwuosobowe

Niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu jest wygodne łóżko, które ma kojarzyć się z relaksem i pełnym wypoczynkiem. Wybierając ten mebel najważniejsze jest, by wielkością pasował do potrzeb użytkowników.

Łóżka dwuosobowe

Sprawdzi się jako mebel do spania dla par, choć często wybierane jest do spania samodzielnego – kiedy lubi się wygodę (i ma do tego warunki metrażowe). Najbardziej typowy rozmiar takiego łóżka to 160×200 centymetrów: choć wiadomo, że im będzie ono szersze, tym bardziej komfortowy stanie się nocny wypoczynek. Na łóżko dwuosobowe można kłaść jeden lub dwa materace. Ta druga opcja jest odpowiednia dla par, gdzie każda z osób potrzebuje innej twardości materaca. Sam materac może być:
– zbudowany ze sprężyn bonelowych,
– kieszonkowy (każda ze sprężyn znajduje się w osobnej kieszonce),
– lateksowy,
– piankowy.
Wybór materaca zależy od wagi i potrzeb kręgosłupa konkretnej osoby.

Łóżka pojedyncze

Takie jednoosobowe łóżko pasuje do kawalerek oraz pokojów młodzieżowych, gdyż nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a jednocześnie pozwala na wygodny sen. Optymalna szerokość łóżka pojedynczego to 90 cm, a długość to 200 cm. Do pomieszczeń o małym metrażu dobrym pomysłem jest zakup łóżka z opcją schowka: na pościel, zabawki czy ubrania sezonowe. Pozwala to na oszczędność miejsca i łatwe utrzymanie porządku. Tego rodzaju schowek może przyjąć postać pojemników plastikowych bądź materiałowych.