BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Ławeczka w przedpokoju – czy warto?

Wybierając meble do przedpokoju warto pamiętać, że przyda się również miejsce do siedzenia. Do tej roli idealna będzie ławeczka, która ułatwi ubieranie się nie tylko tym mniejszym, ale również tym starszym. Czy należy się kierować wybierając ławeczkę do przedpokoju?

Wolnostojąca czy w zabudowie?

Wybierając ławeczkę do przedpokoju należy w pierwszej kolejności podjąć decyzję, czy poszukujemy mebla wolnostojącego czy korzystniejsza jest zabudowa?

Ławeczka wolnostojąca ze sklepu gornapolka jest łatwiejsza do umieszczenia w przedpokoju. Jej dużą zaletą jest mobilność, gdy znudzi nam się dotychczasowe ustawienie możemy ją przestawić, co pozwala na szybkie odświeżenie aranżacji.

Od pewnego czasu bardzo modne stały się zabudowy, w których ławeczka jest integralnym elementem. W zabudowie znajdziemy szafę, wieszak, a na dole często jest półka na buty. Jest to rozwiązanie, które sprawdza się w trudnych przestrzeniach. Meble do przedpokoju zrobione na wymiar pozwalają w elegancki sposób zaaranżować nawet najmniejsze przedpokoje.

Styl ma znaczenie

Ławeczka w przedpokoju to mebel bardzo praktyczny, ale również niebanalna dekoracja.

W przedpokoju w stylu glamour sprawdzi się ławeczka, której siedzisko jest tekstylne. Koniecznie pikowane z biżuteryjnymi ozdobami. W mieszkaniu industrialnym pięknie będzie wyglądał mebel, który jest połączeniem metalu oraz drewna. Prosty i surowy.

Do klasycznego wnętrza warto wybrać ławeczkę, która ma szafkę na dole. Dzięki temu ukryjemy przed wzrokiem gości buty. Tekstylne siedzisko to idealny sposób na wprowadzenie koloru do wnętrza. Warto o tym pamiętać! Czerwone, zielone czy musztardowe poduchy będą niezwykle wyraziste.

Ustawiając ławeczkę we wnętrzu warto umieścić nad nią lustro. Dzięki temu przedpokój stanie się miejscem funkcjonalnym, w którym ubranie się do pracy nie będzie problemem.