BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Biurko skandynawskie

Skandynawski styl to ruch projektowy charakteryzujący się prostotą, minimalizmem i funkcjonalnością, który pojawił się na początku XX wieku, a następnie rozkwitł w latach 50. we wszystkich pięciu krajach skandynawskich: Norwegii, Szwecji, Finlandii, Danii i Islandii. Biurko skandynawskie to mebel, który będzie prezentował się bardzo luksusowo. 

Historia stylu skandynawskiego 

Skandynawski design nie ogranicza się do mebli i artykułów gospodarstwa domowego. Został on zastosowany w projektowaniu przemysłowym, takim jak elektronika użytkowa czy telefony komórkowe. Koncepcja skandynawskiego wzornictwa jest przedmiotem debat naukowych, wystaw i programów marketingowych od lat 50. XX wieku. Wielu podkreśla idee demokratycznego wzornictwa, które były głównym tematem tego ruchu i znajdują odzwierciedlenie w retoryce otaczającej współczesne wzornictwo skandynawskie i międzynarodowe. Inni analizowali jednak odbiór skandynawskiego designu za granicą, widząc w nim formę mitologii i polityki rasowej. 

Piękne wnętrza 

W dzisiejszych czasach wiele osób urządza swoje mieszkania w stylu skandynawskim. Nic dziwnego, meble tego typu prezentują się naprawdę rewelacyjnie. Można je umieścić nie tylko w pokoju dziennym, ale również w sypialni czy pokoju dziecięcym. Biurko skandynawskie cechuje się przede wszystkim trwałością oraz wytrzymałością. Jest ono wykonane z dobrej jakości materiałów, dzięki czemu posłuży użytkownikowi przez wiele lat. Gabinet z takim biurkiem będzie wyglądał bardzo profesjonalnie.