BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Jakie płyty ceramiczne do łazienki?

W dzisiejszych czasach w modzie są płytki wielkoformatowe, które doskonale sprawdzą się nie tylko na ścianach, ale również na podłogę. Płytki wielkoformatowe zdecydowanie najlepiej prezentują się w dużych łazienkach. Płytki tworzą jednolitą powierzchnię, dzięki czemu optycznie powiększa się wnętrze. W zależności od wybranego wzoru albo barwy, można rozjaśnić lub przyciemnić łazienki.

Płytki ceramiczne do łazienek

płytki w każdej łazienceJednolite i stonowane kolorystycznie płytki ceramiczne doskonale sprawdzą się zwłaszcza w łazienkach, które urządzone są w stylu minimalistycznym. Jest to fantastyczna propozycja także dla łazienki Camero w stylu loftowym, który w dzisiejszych czasach cieszy się naprawdę bardzo dużym zainteresowaniem. Popularne są również bardzo duże płytki z unikatową grafiką, która nawiązuje do sztuki pop art. W dzisiejszych czasach bardzo efektownie prezentują się przede wszystkim aranżacje ścian wykonane z nowoczesnych pasm jednolitych kolorystycznie płytek, które rozdzielają płytki w zupełnie innym kolorze.

Płytki drewnopodobne

W dzisiejszych czasach bardzo modne są także płytki drewnopodobne, które niemal do złudzenia przypominają naturalne deski. Płytkami drewnopodobnymi można bardzo sprawnie wykończyć zarówno podłogę, jak i również poszczególne fragmenty ścian. Doskonale nadają się do wykończenia wnęki prysznicowej albo do obudowania wanny. Płytki drewnopodobne pasują przede wszystkim do stylu skandynawskiego i rustykalnego.

Modne mozaiki

Mozaiki doskonale sprawdzą się w zestawieniu z tradycyjnymi płytkami. W dzisiejszych czasach bardzo modne jest przede wszystkim zdobienie mozaiką fragmentów ścian np. pasów wokół lustra.