BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Z jakiego materiału wybrać solidny stolik kawowy?

stolik kawowy

Nowoczesny stolik kawowy to inwestycja na lata, dlatego też warto postawić na wysokiej jakości meble wykonane z solidnych i wytrzymałych materiałów. Producenci chcą zaspokoić coraz większe oczekiwania swoich klientów, dlatego też sięgają po coraz bardziej nietypowe surowce.

Uniwersalne tworzywa sztuczne

Dzięki nowoczesnej technologii, możliwe jest otrzymanie bardzo trwałych i co najważniejsze atrakcyjnych tworzyw sztucznych. Oryginalne meble wykonane z tworzyw sztucznych są cenione nie tylko za rewelacyjne walory użytkowe i praktyczność, ale również ze względu na niską cenę. Stoliki z tworzyw sztucznych bardzo często wzmacnia się włóknem szklanym, dzięki czemu można liczyć na trwałość na długie lata. Dla wielu osób olbrzymim plusem mebli z tworzyw sztucznych jest także to, że są one łatwe w utrzymaniu czystości. Pamiętać należy jedynie o tym, aby nie korzystać z pomocy silnych środków czystości. W ostatnim czasie największym zainteresowaniem cieszą się stoliki kawowe wykonane z transparentnego tworzywa. Jeżeli chodzi o meble wykonane z tworzyw sztucznych, to królują one przede wszystkim w nowoczesnych wnętrzach.

stolik kawowy

Wytrzymałe aluminium

W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskuje aluminium, dzięki któremu można wykonać zaskakujące formą i kształtem meble. Aluminium jak powszechnie wiadomo jest bardzo trwałym i solidnym materiałem, dzięki czemu stoliki kawowe z niego wykonane doskonale sprawdzą się nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz. Jest to wspaniały wybór dla osób, które poszukują stolika na taras albo do ogrodu. Aluminiowe stoliki kawowe są idealnym wyborem także dla osób, które cenią sobie minimalizm i proste formy. Nie oznacza to jednak, że w sklepach meblowych nie znajdziemy stolików kawowych o bardzo nietuzinkowych kształtach.

Naturalne drewno

W branży meblarskiej jest bardzo duża moda na naturalne materiały, wśród których dominuje oczywiście wysokiej jakości drewno. Najdroższym rozwiązaniem jest elegancki stolik kawowy wykonany z drewna egzotycznego. Doświadczony stolarz jest w stanie zaproponować swoim klientom meble, które są prawdziwymi dziełami sztuki. W nowoczesnych wnętrzach doskonale sprawdzą się także stoliki retro, które są specjalne postarzane. Jeżeli posiadamy stare stoliki kawowe wykonane z drewna, to warto poważnie zastanowić się nad ich odrestaurowaniem.