BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Mozaika szklana

Mozaika szklana coraz częściej pojawia się nawet w prywatnych domach. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu prezentuje się ona doskonale niezależnie od wnętrza i wprowadza do domu bądź mieszkania powiew luksusu. Warto wiedzieć, na jakie płytki się decydować i w jakich pomieszczeniach będą wyglądać najlepiej.

Gdzie zazwyczaj stosowane są tego typu mozaiki?

Z całą pewnością należy przyznać, że mozaiki szklane najczęściej pojawiają się w łazienkach. Jest to bardzo oryginalna odskocznia od tradycyjnych kafelków, a przy okazji wygląda naprawdę efektownie i skutecznie przyciąga wzrok. W tej chwili do wyboru jest naprawdę wiele kolorów, dzięki czemu każdy znajdzie coś, co przypadnie mu do gustu. 

Czy mozaika szklana jest łatwa w pielęgnacji?

Jest to jedna z najczęściej padających kwestii. Czy szklane mozaiki łatwo wyczyścić i zaimpregnować? Na całe szczęście tak, ponieważ zrobione są z tafli szkła, co znacznie ułatwia dbanie o czystość. Aby odpowiednio je wyczyścić, wystarczy jedynie myć je specjalnymi preparatami do czyszczenia na przykład luster. Mozaiki są na tyle małe, że nie tworzą się na nich także trudne do usunięcia smugi, a do ich przecierania wystarczy miękka ściereczka frote. Wszystko to sprawia, że tego typu mozaiki cieszą się coraz większą popularnością, a jednocześnie są bardzo higieniczne i nie wymagają specjalistycznego czyszczenia, czy środków odpowiednio je impregnujących.