BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Kiedy warto użyć płynu do prania?

płyny do prania

Za każdym razem, kiedy otwierasz pralkę, oczekujesz, że twoje pranie będzie idealnie czyste i pachnące. Większość z nas z przyzwyczajenia używa dostępnych w drogeriach środków. Nowoczesne płyny do prania mogą być świetną alternatywą!

płyny, które dbają o pranie i pralkę

płyny do prania

Płyn do prania to detergent, oddziałujący na powierzchnię tkaniny, w specjalnej formie żelu. Płyny spełniają wszystkie funkcje popularnych proszków, ich formuła jest jednak bardziej innowacyjna. Postać płynna detergentu eliminuje problemy z trudnym rozpuszczaniem się w wodzie, nawet gdy jest ona twarda. Niektóre środki, jak produkty marki Purox, chronią pralkę przed osadzaniem się kamienia, dzięki czemu zachowuje ona dłuższą żywotność. Szukając idealnego płynu do prania, warto zwrócić uwagę na te, które nie zawierają w składzie zeolitów i fosforanów.  

płyny do zadań specjalnych

Środki piorące w formie żelu mogą spełniać specjalne zadania i dopasowywać się do naszych potrzeb. Obok uniwersalnych płynów do prania, znajdziemy całą gamę takich, które przeznaczone są do poszczególnych rodzajów tkanin. Przykładem jest kolekcja żeli do prania marki Spiro. Możemy tu znaleźć środki, które zadbają o jakość tkanin:

  • wełnianych,
  • jedwabnych,
  • białych,
  • czarnych
  • oraz kolorowych.

Jeśli uda nam się dobrać detergent do rodzaju prania, efekt z pewnością nas zadowoli. Żele do prania robią się coraz bardziej popularne z uwagi na łatwość i precyzję użycia oraz oferują coraz szerszą gamę możliwości.