BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Jak wybrać nowoczesny regał do salonu?

nowoczesny regał do salonu

Dobrze dobrany nowoczesny regał do salonu nie tylko pozwoli na przechowywanie potrzebnych nam rzeczy, ale i stanie się ważnym elementem aranżacji wnętrza. Podpowiadamy, jak wybierać regały do salonu.

Jakie rodzaje regałów do salonu możemy znaleźć w polskich sklepach?

W sklepach znajdziemy szeroki wybór regałów do salonu. Wśród nich możemy wyróżnić przede wszystkim:
– modułowe systemy regałów – są to regały składające się z pojedynczych modułów, które według własnych potrzeb możemy układać w poziomie i w pionie. Najczęściej w skład zestawów wchodzą szafki, komody i półki w kształcie kubików, które sami możemy ustawiać jedna na drugiej, bez potrzeby montażu;
– biblioteczki – klasyczne regały z półkami. Idealnie nadają się, by ułożyć na nich książki, a także różnego rodzaju pamiątki i inne drobiazgi;
– meblościanki – składające się z szaf, komód i półki, niegdyś bardzo popularne, dzisiaj znów wracające do mody w odświeżonej wersji.

Dopasowany kolor i styl

Wybierając regał do salonu, warto zadbać o to, by był on nie tylko funkcjonalny, ale i dopasowany pod względem koloru i stylu. We wnętrzach o nowoczesnym charakterze doskonale sprawdzi się drewno lakierowane na wysoki połysk. Dobrym rozwiązaniem z pewnością będzie regał w kolorze białym lub szarym. Jeżeli chcemy stworzyć odważną aranżację wnętrza (na przykład inspirowaną pop-artem), możemy zdecydować się na intensywną czerwień lub soczysty pomarańcz.