BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Stoliki i ławy w wersji kwadratowej czy okrągłej?

ławy kawowe

Wystarczy wejść do salonu meblowego, aby naszym oczom ukazały się ławy i stoliki kawowe w przeróżnych odsłonach. Daje to oczywiście ogromne możliwości aranżacyjne. Wcale nie trzeba ograniczać się jedynie do drewnianych mebli, gdyż do dyspozycji są także modele szklane, metalowe czy też wykonane z płyt MDF. Na duże pole do popisu można liczyć także w przypadku rozmiarów, kolorów, kształtów i wysokości stolików oraz ław do salonu. Najpopularniejsze są oczywiście modele kwadratowe i okrągłe.

Stoliki i ławy w wersji kwadratowej czy okrągłej?

Do wyboru są zarówno klasyczne stoliki/ławy kwadratowe, jak i modele okrągłe. Pojawia się zatem pytanie, który z nich będzie lepszy? Wszystko oczywiście zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji przyszłych użytkowników. Nie mniej jednak meble o bardziej opływowych kształtach są bardziej przyjazne niż te o ostrych rantach, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo domowników.

• Ławy kawowe z okrągłym baletem będą bezpieczniejszym wyborem w przypadku domu z małymi dziećmi.
• W przypadku rozległego wypoczynku nie zawsze można dostosować pojedynczy mebel w wersji okrągłej ze względu na jego nierówny kształt. Jeśli zatem zależy nam na zapewnieniu komfortu wszystkim osobom, lepszym wyborem będzie stolik kwadratowy lub zakup kilku okrągłych stolików.
• Ciekawą opcją, która nada wnętrzu charakteru i oryginalności będzie zakup stolików z tej samej kolekcji, ale różniących się wysokością czy wielkością.
• Jeśli chodzi o ławy do salonu nowoczesne, to polecane są te z blatem drewnianym, szklanym, z lakierowanego MDF-u czy nawet wykonanym z pleksiglasu.