BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Szklane konsole

Klasyczne i oryginalne meble jak konsola właśnie przeżywają swoją drugą młodość. Z czego wynika ich nagła popularność i w jakim wnętrzu dobrze sprawdzi się konsola mebel?

Konsole to meble dobrze znane od lat. Obecnie na rynku szczególnie dużą popularnością cieszą się ich szklane wersje. Wykonane są one z nieco grubszego szkła żaroodpornego. Podczas produkcji szklane tafle są poddawane obróbce termicznej, dzięki temu nabierają odporności na zarysowania i stłuczenia. Konsole doskonale sprawdzają się w salonie. Świetnie prezentują się we wnętrzach klasycznych i nowoczesnych. Na konsoli ustawić można np. wazon z kwiatami.

Szklana konsola z uwagi na swoją lekkość dobrze wygląda także w przedpokoju. Tam zwykle nie ma miejsca na duże meble. Na konsoli można trzymać klucze, a w jej szufladce najważniejsze drobiazgi. Poza tym konsole pasują również do sypialni. W tym przypadku mogą pełnić nawet funkcję wygodnej toaletki. Zwłaszcza, że niektóre wyposażone są dodatkowo w liczne schowki i szufladki. Równie dobrze szklaną konsolę można wykorzystać jako alternatywę dla klasycznego biurka. Do lamusa odeszły już ciężkie meble zajmujące sporo miejsca. Wiele osób stawia   na minimalizm i proste formy. Doskonałym tego przykładem jest właśnie wykonana ze szkła konsola. Prawdziwym hitem w ostatnim czasie są te wykonane z giętego szkła. Mimo pozornej kruchości są one bardzo wytrzymałe i z powodzeniem mogą posłużyć przez wiele lat.