BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu narzuty na kanapę?

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym mieszkaniu, dlatego też warto zaaranżować je w przytulny i zarazem elegancki sposób. Aby jednak nadać swojemu salonowy wyjątkowy charakter, warto zadbać o odpowiednie dodatki takie jak np. stylowa narzuta na kanapę, która łączy w sobie zarówno element estetyczny, jak i praktyczny. Na co jednak należy zwrócić uwagę podczas zakupu narzuty?

Rozmiar
Podczas zakupu narzuty na kanapę w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jej rozmiar. Odpowiednio dobrana narzuta na kanapę powinna być od niej nieco większa. W niektórych salonach bardzo ładnie prezentują się narzuty, które sięgają do ziemi, dlatego też warto zdecydować się na nieco większy model.

Materiał
Decydując się na zakup kanapowej narzuty, warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana, ponieważ nie powinna być uszyta z byle czego. Najlepszym materiałem na narzutę na kanapę jest poliester lub akryl, ponieważ zarówno jeden, jak i drugi materiał mają bardzo wytrzymałą powłokę. Wspomniane materiały należą jednak do sztucznych produktów, które nie w każdym domu są mile widziane. Poszukując zatem narzuty wykonanej z naturalnego materiału, warto wybrać wełnę, ponieważ jest przyjemna w dotyku.