BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Szafka nocna na wymiar – praktyczne porady

Podczas kupowania wyposażenia sypialni wiele osób kieruje się w pierwszej kolejności estetyką i wyglądem danych przedmiotów. Jest to oczywiście ważna sprawa, lecz nie da się ukryć, że poszczególne meble muszą być przede wszystkim praktyczne. Dotyczy to nie tylko łóżka czy też komody, lecz przede wszystkim szafki nocnej. Jak się więc ją powinno wybierać?

Odpowiedni wymiar

Jaka powinna być wielkość szafki nocnej stawianej przy łóżku? Jak się okazuje, powinna być precyzyjnie dostosowana do tego, jakiej wysokości ma się łóżko, a także jak duża jest sypialnia. Kupienie nieprawidłowego modelu może przyczynić się do zaburzenia funkcjonalności całej sypialni. Z tego też powodu polecana jest przede wszystkim szafka nocna na wymiar, która dostosowana jest pod względem szerokości i wysokości do danej sypialni.

Jak powinna być zbudowana szafka nocna?

Kolejną sprawą, o której nie można zapominać, jest to, jak taka szafka nocna powinna być zbudowana. Obowiązkowo powinna mieć przynajmniej jedną szufladę, w której będzie można zamykać najbardziej wrażliwe lub też niebezpieczne dla dzieci przedmioty, takie jak np. leki.
To oczywiście nie wszystko, ponieważ warto rozważyć wybranie szafki, która dodatkowo posiadać będzie jedną zamykaną większą przestrzeń, aby można w niej było schować np. kilka książek.

Praktyczne dodatki

Każda szafka nocna może być również wyposażona w kilka ciekawych, praktycznych dodatków. Jedną z lepszych propozycji są np. kółka, które ułatwiać będą przestawianie szafki. Warto jeszcze wspomnieć o oświetleniu led, które tworzyć będzie w sypialni szczególnie miły klimat.