BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Meble designerskie – do jakiego stylu pasują?

nowoczesny desing w pokoju dziennym

Meble designerskie wydają się być rozwiązaniem wyłącznie do wnętrz, które czerpią inspiracje z nowoczesnego stylu. Jednak wybór odpowiedniego modelu sprawia, że to także sposób na zaaranżowanie przestrzeni w domach urządzonych klasycznie. Jak wybierać meble designerskie, żeby pasowały do aranżacji wnętrza?

Meble designerskie w nowoczesnych wnętrzach

Wybierając styl nowoczesny, nie ma dużego problemu z dopasowaniem do niego designerskich mebli. Można bowiem trzymać się chłodnej kolorystyki na przykład szarości i jednocześnie bawić się formą. Fotel, który na pierwszy rzut oka wcale go nie przypomina? To idealne rozwiązanie do salonu w nowoczesnym stylu. Trudności z dobraniem mebli designerskich od Ragaba.pl nie sprawią także wnętrza skandynawskie. Można w nich zastosować metodę kontrastu. Jak to zrobić? Wystarczy wybrać jeden element w bardzo mocnym kolorze, który różni się od odcieni, które standardowo można zobaczyć we wnętrzach skandynawskich, które są białe i szare. Kolorowe wzory na szafce pod telewizor? To idealny wybór do skandynawskiej aranżacji.

Klasyczne wnętrza – czy można w nich stosować designerskie meble?

Meble tego typu sprawdzą się także w klasycznych wnętrzach, które zostaną dzięki nim odświeżone. Wystarczy wybrać odpowiednią kolorystykę. Klasyczne aranżacje przepełnione są beżami oraz brązami. Warto więc wybrać mebel na przykład stolik kawowy, który kolorem pasuje do aranżacji, ale formą odbiega od klasycznego designu. Stolik kawowy to niewielki przedmiot. Nie zaburzy więc aranżacji, ale z pewnością doda jej interesującego charakteru. Dobrze w klasycznym wnętrzu sprawdzi się także designerska komoda, której gałki będą wyjątkowe.