BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Z jakich materiałów powstają drewniane szafki RTV?

szafka rtv drewniana

Najczęściej szafki RTV produkowane są z drewna, włókna szklanego lub płyty pilśniowej. Zwykle preferowany jest ten pierwszy materiał, z uwagi na najbardziej naturalny i wyjątkowo estetyczny wygląd surowca. Na co warto zatem uważać przy wyborze mebli wykonanych z drewna?

Gatunek drewna

Szafki RTV drewniane są w stanie wytrzymać nawet bardzo duże obciążenie. Stanowią stabilną podporę nie tylko dla telewizora, ale również dla innych ustawionych sprzętów. Wysoką wytrzymałością charakteryzuje się zwłaszcza drewna:

– dębowe
– bukowe
– orzechowe

Amatorzy umeblowania o niebanalnym i oryginalnym designie mogą zdecydować się na szafkę RTV wykonaną z drewna egzotycznego, np. palisandru lub mahoniu. Zazwyczaj w takich modelach powierzchnia mebla jest częściowo pozostawiana w naturalnym kolorze, co nadaje całości niebanalny i kontrastowy wygląd.

Wykończenie mebla RTV

Klasyczna szafka RTV drewniana zazwyczaj wykańczana jest farbami bejcowymi. Meble zaprojektowane w stylu prowansalskim posiadają dodatkowo różne postarzenia i przetarcia. Bardziej nowoczesne modele pokrywane są natomiast odpowiednią mieszanką lakierów, głównie na bazie akrylu i żywicy. Proces ten pozwala na uzyskanie efektu lustrzanej, połyskliwej obudowy. Obecność lakieru sprawia również, że powierzchnia mebla jest lepiej uodporniona na zarysowania i zniekształcenia. Stylowy wygląd nowoczesnym szafkom RTV nadają geometryczne uchwyty, na przykład chromowane.