BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Jaki wybrać stół do salonu?

stoły do salonu

Wybierając stół do salonu, nie warto kierować się wyłącznie wyglądem. Zakup takich mebli to zazwyczaj duża inwestycja, dlatego nie warto polegać wyłącznie na ich aspektach wizualnych. Aby stół do salonu dobrze spełniał swoją funkcję, musi między innymi dobrze pasować do wielkości pomieszczenia, w którym się znajduje. Połączenie salonu z jadalnią daje w tym zakresie bardzo duże możliwości, ale nie oznacza to, że można wybrać takie meble bez uprzedniego zaplanowania przestrzeni oraz dokładnego wymierzenia przestrzeni.

Stoły do salonu – jakie będą odpowiednie?

Największym oraz najczęściej powtarzanym błędem jest dobranie niewłaściwego rozmiaru stołu do wielkości pomieszczenia. Dlatego zawsze, gdy porusza się takie tematy, warto przed rozpoczęciem poszukiwań, realistycznie ocenić swoje możliwości aranżacyjne i obliczyć, ile miejsca można zaplanować na stół w salonie. Pamiętać jednak należy, że koniecznie trzeba wziąć pod uwagę nie tylko miejsce potrzebne na sam mebel, ale także dodatkowe centymetry na krzesła i przejście, które oddzielają stół od części wypoczynkowej lub ściany – https://novodom.pl/k/stoly.

Bez wątpienia najważniejszą rzeczą wpływającą na funkcjonalność stołu w salonie jest jego rozmiar. Jest to aspekt, który decyduje nie tylko o tym, jak ten mebel będzie prezentował się w salonie, ale także o tym, czy rzeczywiście można będzie skorzystać z jego zalet. Idealny model powinien mieć około 75 cm wysokości i zapewniać blat o szerokości co najmniej 60 cm i głębokości 35-40 cm.

stoły do salonu

Jaki kształt stołu będzie najlepszy?

Kształt blatu jest tak samo ważny jak rozmiar w przypadku stołów do salonu. Obecnie produkty wielu marek wyposażenia wnętrz obfitują w różne modele, w tym modne stoły do salonu o różnych rozmiarach i kształtach. Największą popularnością cieszą się prostokątne drewniane stoły oraz nowoczesne okrągłe stoły do salonu. Stół okrągły sprawdzi się gdy przestrzeń salonu nie jest jakoś bardzo duża i należy wziąć to pod uwagę. Ze względu na opływowy kształt stoły okrągłe wydają się optycznie lżejsze i dzięki temu nie dominują we wnętrzu tak bardzo, jak stoły prostokątne.