BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Jak wybrać nocną szafkę?

Przed snem warto się wyciszyć – zgasić telewizor, wyłączyć komputer i odłożyć telefon. Do łóżka można natomiast zabrać książkę i oddać się relaksującej lekturze, która sprzyja wypoczynkowi. Trudno jednak wyobrazić sobie wieczorną lekturę bez odpowiedniego źródła światła, dlatego warto zadbać o odpowiednią lampkę. Aby korzystanie z niej było wygodne, obok łózka musi stać podręczna szafka lub stolik.

Funkcjonalność stolika

Dobry stolik nocny powinien mieć przynajmniej jedną szufladę. Najlepiej wyposażone modele posiadają nawet dwie lub trzy, przez co przypominają praktyczne minikomody. Tego typu mebelki mogą być wbrew pozorem bardzo rozbudowane, jednak nie warto przechowywać w nich niepotrzebnych rzeczy. Porządek w szafce nocnej pozwoli na łatwe korzystanie z absolutnie niezbędnych drobiazgów, które przydają się każdego wieczoru. W ten sposób można zyskać szybki dostęp nie tylko do lampki, ale też szklanki wody, okularów, budzika czy pojemnika na soczewki kontaktowe.

Niebanalna estetyka

Szafka nocna może być bardzo funkcjonalna, a przy tym wyjątkowo ładna. Design nowoczesnych modeli łączy w sobie funkcje praktyczne z niebanalną estetyką, dzięki czemu można łatwo dopasować je do wystroju sypialni. Stylowy stolik nocy często posiada szafki pozbawione uchwytów, które zastępowane są wygodnymi wycięciami. Takie meble mają bardzo minimalistycznych wygląd, podobnie jak modele z otwartymi pólkami. Brak klasycznych, wyciąganych szuflad sprawia, że wszystkie niezbędne drobiazgi można bezpiecznie schować i zyskać do nich szybki dostęp. Taką szafkę lub stolik warto wykorzystać w sypialni, która urządzona jest stosunkowo skromnie.

Duża pojemność

Odpowiednio duża pojemność to cecha, którą powinny posiadać wszystkie stoliki nocne. Sypialnie to w większości mieszkań stosunkowo nieduże pomieszczenia, dlatego każdy metr kwadratowy jest w nich na wagę złota. Szafki nocne różnią się między sobą gabarytami, a także ogólną budową oraz ilością dostępnych szuflad. Najbardziej pojemne są modele zabudowane aż do samego dołu, które zwykle stoją na krótkich nóżkach lub są całkiem ich pozbawione. Najmniej pomieszczą stoliki i szafki na wyższym stelażu, jednak do ich zalet należy bardzo atrakcyjny wygląd. Takie meble są zgrabniejsze i wizualnie lżejsze, przez co lepiej sprawdzają się w różnych stylach aranżacyjnych.