BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Sposób na komfortowy sen

Jednym z ważniejszych elementów wypoczynku w sypialni jest jakość materiałów, którymi się otaczamy. Jeśli chodzi o komfort snu, niezbędna będzie delikatność, miękkość i odpowiednia termoregulacja – bez tego codzienna rutyna może zmienić się w męczarnię.

Jaką pościel wybrać zimą?

W porze zimowej jednym z najczęściej wybieranych materiałów jest pościel flanelowa. Wykonuje się ją z wysokiej jakości produktów, które nie tylko szybko nagrzewają ciało, ale także zatrzymują ciepło jednocześnie pozwalając na przepuszczanie powietrza. To najkorzystniejszy wybór na mroźne wieczory.

Pościel na sezon letni

Gdy nadchodzą cieplejsze dni, na prowadzenie wychodzi pościel bambusowa. Zdobywa serca ludzi dzięki swoim właściwościom bakteriobójczym oraz niezwykłej miękkości. Ponadto, często mówi się o jej cechach termoregulacyjnych. Włókno bambusowe, z którego tworzy się ten rodzaj pościel nawet w największe upały nadaje ciału poczucie przyjemnego chłodu, co kojąco wpływa na sen.

Nie brakuje elegancji

Zarówno pościele bambusowe jak i flanelowe charakteryzują się eleganckim wyglądem. Sklepowe półki oferują różnorodne wzory i barwy, dzięki czemu każdy znajdzie coś, co zaspokoi indywidualne potrzeby i świetnie dopełni wystrój sypialni. Warto dobrze zastanowić się przed kupnem, ponieważ taka pościel przetrwać może nawet kilka lat w domu.