BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Urządzamy salon: wybór odpowiednich mebli

Salon to miejsce, będące tętniącym życiem sercem domu. Na co dzień jest to przestrzeń, w której chętnie wypoczywa się po pracy. Ale to także pomieszczenie, w którym przyjmujemy gości. Jak urządzić salon, aby był on funkcjonalny i przytulny?

Wygodne fotele i klasyczna sofa
Aby zapewnić sobie odpowiednią przestrzeń relaksu, warto zainwestować w dobrą sofę. Duże sofy klasyczne sprawdzą się we wnętrzach, urządzanych w tradycyjnym stylu, bez nowoczesnych akcentów. Można zdecydować się na sofę modułową – to rozwiązanie najlepiej wygląda w dużych wnętrzach. W mniejszym pokoju lepiej postawić na niewielką sofę z funkcją spania, którą w razie potrzeby będzie można udostępnić gościom. Sofy w klasycznym stylu dodają wnętrzu ciepła. Do kompletu można dopasować eleganckie, komfortowe fotele.

Szafki, komody i niewielkie meble
Dobrze, aby elementy te współgrały ze sobą kolorystycznie. Regały, pokryte imitującą drewno okleiną sprawią, że salon będzie przyjemnym miejscem do wypoczynku, ale zachowa reprezentacyjny rys. W przypadku, gdy w salonie ma znaleźć się telewizor, trzeba zastanowić się nad jego ulokowaniem. Jeśli nie będzie on zawieszony na ścianie, dobrze jest znaleźć odpowiednią komodę pod niego, umożliwiającą również umiejscowienie poniżej odtwarzacza DVD. Warto pamiętać również o niewielkim stoliku kawowym w pobliżu sofy.

Dopasowany zestaw mebli w salonie sprawi, że każdemu miło będzie spędzać tutaj czas – zarówno domownikom, jak i odwiedzającym.