BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Środki do ochrony drewna na zewnątrz

Drewno znajduje szerokie zastosowanie na zewnątrz domu. Przy jego użyciu powstają altany, płoty czy meble ogrodowe. Wystawione na działanie warunków atmosferycznych może jednak szybko ulec zniszczeniu. Warto więc znaleźć odpowiednie środki do jego ochrony.

Zapobieganie biokorozji

W celu właściwego zabezpieczenia drewna należy stosować impregnaty techniczne. Najlepiej sięgać po te, które jednocześnie będą chronić drewno przed pleśniami, grzybami, jak i owadami. Producenci oferują preparaty tworzone na bazie wody lub benzyny. Oba rodzaje równie dobrze sprawdzą się przy zabezpieczeniu drewnianych elementów na zewnątrz domu.

Estetyka

Po zabezpieczeniu drewna technicznym impregnatem warto udekorować je lakierem, emalią albo olejem. Niektóre środki do ochrony drewna mogą łączyć w sobie dwie funkcję – zabezpieczać drewno przed niszczeniem, a jednocześnie poprawiać jego estetykę. Dobór odpowiedniego środka zależy od powierzchni, jaką chce się pomalować. Duże elementy należy pokrywać preparatem o odpowiedniej elastyczności, a przy malowaniu powierzchni poziomych środek do ochrony drewna należy wybrać, zwracając uwagę przede wszystkim na odporność na ścieranie czy łatwość odnawiania powłoki.