BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Styrbit 2000 – rola i opis produktu

Choć styropian jest tworzywem sztucznym, to również i on musi być odpowiednio zabezpieczony przed działaniem wilgoci. W tym celu stosuje się szereg rozwiązań powłokowych, których główną rolą jest stworzenie specjalnej powłoki, chroniącej zewnętrzną warstwę styropianu przed wilgocią. Takim właśnie produktem jest Styrbit 2000.

Styrbit 2000 – czym on jest?

Styrbit 2000 to dyspersyjna masa asfaltowo-kauczukowa, pełniąca jednocześnie rolę kleju do styropianu, jak też hydroizolacji. Ze względu na zastosowane materiały, produkt ten charakteryzuje się wysoką lepkością i dużą plastycznością. W efekcie jest to specyficzna masa, która doskonale pokrywa powierzchnie styropianowe.

Właściwości produktu.

Styrbit 2000 można zdefiniować za pomocą kilku istotnych cech charakterystycznych. Są to między innymi:

1. Jest to materiał w pełni powłokowy i co ważne – całkowicie bezzapachowy. Oznacza to, że tworzy on na powierzchni styropianu specjalną powłokę, która nie emituje jakichkolwiek szkodliwych, czy też nawet nieprzyjemnych zapachów.

2. Styrbit jest tworzywem bardzo dobrze rozpuszczającym się w wodzie. Ponadto woda sprawia, że staje się on jeszcze łatwiejszy w nałożeniu na wybraną powierzchnię.

3. Stosuje się go na zimno, co znacznie upraszcza proces nakładania go na powierzchnię styropianu. Nawet pomimo stosunkowo niskich temperatur, nadal zachowuje on wysoki poziom plastyczności i elastyczności.