BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Wybór wygodnej kołdry

Wybór wygodnej kołdry

Niewątpliwie, kołdra ma kluczowe znaczenie dla dobrego, mocnego snu. Zbyt krótka, za gruba lub za cienka, bądź też wykonana z nieodpowiedniego materiału kołdra uniemożliwia komfortowy odpoczynek.

Kołdra a wzrost

Jest to dosyć oczywiste, że im dany człowiek jest wyższy, tym dłuższą powinien mieć kołdrę. Niemniej jednak, również osoba o dosyć mizernym wzroście może komfortowo odpocząć pod kołdrą 180×200. Jednakże, dla osoby mierzącej dużo ponad 2 metry kołdra 180×200 może być zbyt mała. Rzecz w tym, że kołdra może być większa niż człowiek, nie powinna być jednak mniejsza. Kołdry 180×200 można więc uznać za kołdry dosyć uniwersalne, gdyż spać mogą pod nimi zarówno ludzie wysocy, jak i niscy. Kołdry o mniejszych rozmiarach są natomiast przeznaczone tylko dla najmniejszych.

Z czego wykonana jest kołdra?

Z pewnością, istotny jest nie tylko rozmiar kołdry, ale również jej jakość. O niej natomiast decyduje przede wszystkim materiał, z którego ją wykonano oraz to, co ją wypełnia. Ważne, aby był to materiały, które nie uczulają. Okazuje się bowiem, że często kołdry wywołują alergie u osób, które wcześniej nawet nie zdawały sobie sprawy, że są uczulone. Dlatego też, już podczas zakupów kołder 180×20, czy też mniejszych bądź większych, należy szczególną uwagę zwracać zawsze na to, z czego uszyto kołdrę oraz czym ją wypełniono.