BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Kwintesencja retro – fotel klubowy

Być może to nostalgia za tym co było sprawia, że chętnie wraca się do mody z przeszłych dziesięcioleci. Szczególnie do tych, związanych z wystrojem wnętrz.

Fotel klubowy

Do dziś wraca się np. do tego fotela, uważanego za jedno z największych dokonań w dziedzinie meblarskiej z epoki PRL. Posiada on charakterystyczne, krótkie – wykonane z drewna – masywne nóżki, oraz wyrazisty wzór obicia. Obecnie jego wnętrze wypełnia elastyczna pianka, kiedyś były to sprężyny. Obicie może przybierać różnorodne wzory i kolory – wszystko zależy od preferencji właściciela.  Zalety fotela klubowego to: drewno – gwarancja jakości i trwałości, miękkie siedzisko i wyprofilowane oparcie – gwarancja wygody, styl retro – gwarancja niebanalnej aranżacji każdego wnętrza.

Gdzie pasuje?

Jest to mebel wręcz idealny do pubów, barów, klubów i dyskotek. Bardzo dobrze sprawdzi się także w lokalach gastronomicznych i hotelowych lobby. Urządzenie wnętrz w stylu lat 60./70. ubiegłego wieku na pewno będzie zachętą dla wielu potencjalnych klientów. Jednakże, ten rodzaj fotela doskonale pasuje nie tylko do wnętrz inspirowanych przeszłością, ale może stać się ciekawym elementem wystroju nowoczesnego wnętrza. Zarówno we wcześniej wymienionych miejscach, jak i prywatnych domach: w kuchniach i różnego rodzaju pokojach dziennych. Fotel klubowy, gdziekolwiek się znajdzie, będzie połączeniem oryginalnego stylu oraz funkcjonalności.