BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Stół w stylu prowansalskim

Stół jest jednym z najważniejszych mebli w każdym domu. To tu spotykamy się całą rodziną, by wspólnie spożywać posiłki. Warto zadbać o to, by nadawał on aranżacji wnętrza przytulnego, ciepłego charakteru. Taki właśnie jest stół prowansalski. Przeczytaj, dlaczego warto zdecydować się na stół w stylu prowansalskim.

Stół w stylu prowansalskim – jaki powinien być?

Styl prowansalski kojarzy się z wiejskimi, urokliwymi domami na południu Francji. Powinny one pachnieć lawendą i ziołami oraz być pełne starych, drewnianych mebli. Decydując się na aranżację wnętrza w stylu prowansalskim warto wybrać stół wykonany z postarzanego drewna. W zależności od koncepcji, może być ono pokryte jedynie bezbarwnym lakierem, lub też pomalowane na biało. Warto, by kolor stołu korespondował z innymi meblami w pomieszczeniu.

Stół prowansalski do Twojego domu

W zależności od układu pomieszczenia możemy zdecydować się na okrągły lub prostokątny stół prowansalski. W sklepach znajdziemy stoły o różnych wymiarach, zarówno bardzo duże, przy których może zasiąść cała rodzina, jak i małe stoliki kawowe.

Jeżeli w domu nie mamy dużo miejsca, dobrym rozwiązaniem może być rozkładany stół prowansalski. Pozwoli on oszczędzić przestrzeń, a w razie potrzeby (na przykład gdy przyjdą goście) wystarczy, że go rozłożymy. Stół w stylu prowansalskim można przykryć ozdobnym obrusem i udekorować świeżymi kwiatami. Przy takim stole każdy będzie czuł się dobrze i komfortowo.