BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Szafka RTV – estetyczne rozwiązanie do salonu

szafki rtv

Już dawno minęły czasy meblościanek i elementów z paździerzu. Obecnie ludzie przywiązują  dużą wagę do estetyki pomieszczeń. Centralne miejsce w domu jest po to, aby miło spędzać czas i cieszyć się wspólnym towarzystwem. Szafki RTV stworzono po to, aby porządkowały przestrzeń koło telewizora i przechowywały elementy domowej elektroniki. Co zrobić, żeby najlepiej pasowały do każdego wnętrza?

Klasyczne meble czy nowoczesne rozwiązania?

Drewniane powierzchnie zawsze były popularne przy urządzaniu domu. Zazwyczaj kojarzą się z solidną zabudową, która ociepli każde wnętrze. Solidna, elegancka komoda to sprzęt, który sprawi wiele radości dla praktycznych osób, preferujących klasykę. Szafka RTV w wydaniu minimalistycznym to rozwiązanie dla miłośników surowego stylu. Liczy się dla nich funkcjonalność i prostota wybieranych mebli. Często kupują białe, skandynawskie meble, które doskonale sprawdzają się w wąskich przestrzeniach. Jasne sprzęty w naturalny sposób zwiększają wrażenie przestronności i optycznie powiększają pomieszczenia. To, jaką szafkę RTV warto wybrać zależy głównie od stylu wnętrza oraz preferencji jego mieszkańców.  

szafki rtv

Czym warto się kierować przed zakupem mebli?

Wybierając meble można łatwiej dokonać zakupu dzięki posiadaniu jasnych kryteriów. Szafka RTV ma prostą konstrukcję, ale warto poświęcić przed jej nabyciem trochę czasu i odpowiedzieć sobie na kilka pytań: 

  • Czy wybrany model pomieści wszystkie dodatkowe sprzęty i akcesoria? W większości wypadków lepsze będą głębsze szuflady, które mają dużą pojemność. 
  • Czy wybrać model stojący, czy wiszący? Szafki o profilu wiszącym mogą znajdować się wysoko, ale bez przesady. Telewizor, który jest wyżej od linii wzroku za bardzo męczy wzrok a szafka powinna być dopasowana do niego.  
  • Czy najbliższym czasie planowany jest zakup sprzętu RTV? Jeśli tak, to warto go uwzględnić przy kupowaniu szafki, w ten sposób można dużo zaoszczędzić.  
  • Jaki jest kolor w salonie? Szafka RTV powinna pasować do koloru ścian w pomieszczeniu i współgrać z barwą innych mebli, które są obok.  

Warto postarać się o model, który będzie posiadał dodatkowe funkcje. Moda potrafi zmieniać się bardzo szybko, a kupowanie mebli to wydatek na kilka lat. Dlatego warto wybierać najbardziej praktyczne rozwiązania, które będzie można dopasować do różnych aranżacji.