BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Grafika na ścianę modnym sposobem ozdabiania mieszkań

Wśród licznych sposobów na ozdobienie ścian w mieszkaniach i obiektach publicznych bardzo modne ostatnimi czasy stały się grafiki. To wydruki różnych wizerunków, zarówno malowanych tradycyjnymi metodami, jak i stworzonych w programach graficznych. Grafiki takie można dopasować do każdego wnętrza, gdyż ich wybór jest wręcz nieograniczony. W zasadzie każdy rysunek, zdjęcie czy napis, jaki istnieje, można zamówić w formie wydrukowanej grafiki.

Do jakich pomieszczeń pasują grafiki ścienne?

Duży wybór grafik powoduje, że do każdego wnętrza można dopasować odpowiednią. Świetnie nadają się one do mieszkań, szczególnie w nowoczesnym stylu, do miejsc publicznych, zwłaszcza lokali usługowych. Jako że grafika na ścianę może mieć dowolne rozmiary, nie ma znaczenia wielkość ściany czy pomieszczenia, ani nawet styl czy kolorystyka wykończenia.

Ścienna grafika i jej rodzaje

Formę grafiki przybrać może dowolny wizerunek, czy to obraz, czy grafika komputerowa. Bardzo popularne są też plakaty. Wiele osób wybiera ponadto grafiki z napisami. Są to najczęściej sentencje, motta, cytaty znanych osób lub znane z popkultury powiedzenia. Przeznaczona do powieszenia na ścianę grafika ma zazwyczaj formę obrazu lub antyramy, ale można też zamawiać same wydruki i oprawić je samodzielnie według własnego uznania.