BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Jak w ciekawy sposób wykorzystać antyramy?

fajne antyramy nadające się do wielu obrazów

Gładkie ściany w mieszkaniu, zwłaszcza w stonowanym kolorze, bywają po prostu nudne. Można je jednak ozdobić, aby mieszkanie zupełnie zmieniło swój charakter i stało się bardziej klimatyczne. Ściana to idealna przestrzeń do wyeksponowania obrazów, grafik lub plakatów. Zazwyczaj umieszcza się je w tradycyjnych ramach, jednak nie każdemu przypadają one do gustu. Są również dosyć kosztownym rozwiązaniem. Doskonałą alternatywą są praktyczne i uniwersalne antyramy.

Antyrama, czyli rama bez ramy

Na antyramę składają się dwie powierzchnie. Jedna jest przezroczysta – szklana lub plastikowa, druga to kawałek płyty pilśniowej lub innej podobnej powierzchni. Pomiędzy nie wkładamy obraz lub zdjęcie, które chcemy wyeksponować. Całość spinana jest specjalnymi klipsami, które można w każdej chwili zdemontować. W ten sposób na ścianie można powiesić coś, co do tej chwili było nieoprawne. Antyrama to dobre rozwiązanie w przypadku, gdy bardziej liczy się zawartość, niż efektowna rama.

Jak można wykorzystać antyramę?

Antyramy są najczęściej wykorzystywane do stworzenia domowej galerii z rodzinnymi zdjęciami. Dzięki temu fotografie nie muszą już leżeć na dnie szuflady, a stanowią fantastyczną dekorację. Można w ten sposób ozdobić reprezentacyjną ścianę w salonie albo w sypialni. Jednak to nie jedyny sposób na ciekawe wykorzystanie antyram.

Można w nich umieścić dyplomy, certyfikaty lub inne dokumenty. To rozwiązanie bardzo często stosowane w biurach czy różnego rodzaju gabinetach, by zaprezentować gościom kwalifikacje i kompetencje właściciela.

W antyramach coraz częściej umieszczane są ułożone puzzle. Wyglądają niezwykle efektownie. Równie ciekawie mogą prezentować się rozmaite plakaty. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby za pomocą antyramy wyeksponować stworzony przez siebie kolarz czy inną własnoręcznie wykonaną grafikę.