BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Jakie wybrać stoły kuchenne?

stoły kuchenne

Znalezienie stołu do kuchni, który będzie dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb, oczekiwań i preferencji jest jak najbardziej możliwe do osiągnięcia. Wszystko to dzięki temu, że możemy liczyć na szeroki wachlarz wyboru. Różnorodność rozmiarów, kolorów i kształtów sprawia, że bezproblemowo można dopasować wygląd stołu do bieżącej aranżacji kuchni. W takim razie na jaki stół do kuchni się ostatecznie zdecydować?

Jakie wybrać stoły kuchenne?

Podczas wybierania stołów kuchennych, należy dobrze przyjrzeć się szczególnie blatom. Najlepiej, aby miały one twardą i gładką powierzchnię. Dzięki temu nie trzeba martwić się o pochłanianie wilgoci, zaplamienia i zarysowania. Ponadto taki blat jest łatwiejszy w utrzymaniu czystości. Nie bez znaczenia jest także to czy materiał, z którego został wykonany blat, jest odporny na działanie kwasów i wysokiej temperatury. Obecnie do wyboru jest wiele rodzajów blatów, a każde z dostępnych modeli ma zarówno plusy, jak i minusy:

  • Blat z kamienia – charakteryzuje się dużą twardością i odpornością dosłownie na wszystko. Niestety jest on ciężki i stosunkowo drogi.
  • Blat z drewna – zagruntowany posłuży przez długie lata, jednakże modele wykonane z miękkiego drewna są dosyć podatne na zadrapania i wrażliwe na uderzenia.
  • Blaty laminowane – są odporne na plamy i działanie wysokiej temperatury.
  • Blaty ceramiczne – są twarde i odporne na wysoką temperaturę, ale mało odporne na uderzenia.
  • Blaty ze szkła hartowanego – są łatwe do czyszczenia, jednakże drogie i szybko się brudzą.