BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Szybki i niezawodny czajnik na indukcję – czym jest?

czajniki na gaz

Szybki, niezawodny i tani. To trzy cechy, które wyróżniają czajniki na indukcję. Jest on sprawdzony i chyba każdy z nas wie, jak działa takie akcesorium. Wystarczy naleć do niego świeżą wodę, a następnie położyć go na palniku. Po kilku minutach woda będzie gorąca. Podgrzanie wody do ciepłej temperatury około 40 st. mogłoby trwać jedynie kilkadziesiąt sekund. To bardzo praktyczny wybór, który sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i retro wnętrzach. Czym się charakteryzują takie rozwiązania?

Niezawodność czajnika na gaz wynika z jego budowy

czajniki na gaz

Czajniki na gaz ma niezwykle prostą budowę. To zwykle stal aluminiowa, która posiada wlew na wodę i gwizdek będący informacją, że woda jest już w stanie wrzenia. Zwykle jest zgodny z innymi rodzajami palników tj. indukcyjnymi i elektrycznymi. Można go więc bez problemu traktować jako uniwersalny model, który sprawdzi się pomiędzy przeprowadzkami. Zaletą jest to, że posiadają uchwyt, ale trzeba pamiętać, że nie wszystkie modele oferują jego odporność na temperaturę – mogą się więc nagrzewać, przez co ich zdjęcie z palnika będzie utrudnione.

Czajniki na indukcję mają kilka charakterystycznych cech

Czajniki na indukcję mają swoją średnicę oraz pojemność. Zwykle sprawdzą się modele od 1 do 2 litrów pojemności. Mogą być tak duże jak 3,5 litra, ale jest to opcja, która się sprawdza, kiedy gotujemy wodę dla kilku osób jednocześnie. Czajnik emaliowany pozwoli na kuchence ugotować wodę do wrzenia już w czasie 3 minut. Warto zwrócić uwagę na stalowe czajniki wykonane z niestandardowymi wzorami, wypukleniami i wgłębieniami. Istnieją też nieregularne kształty np. czajniki w kształcie kuli lub z uchwytem jednostronnym.