BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Trójwymiarowe płytki – nowy trend aranżacyjny

płytki 3d

Trendy aranżacyjne zmieniają się każdego roku. Można chyba śmiało powiedzieć,że dzisiaj nikogo to nie dziwi. W końcu moda zmienna jest. Producenci oferują nowe rozwiązania, których celem jest podniesienie atrakcyjności poszczególnych pomieszczeń. Wśród ciekawych propozycji, jakie aktualnie można znaleźć na rynku, są płytki, które są w stanie zapewnić efekt trójwymiarowy. Gdzie można wykorzystać tego typu płytki?

Nowoczesne wzornictwo w domowych wnętrzach

Płytki 3D (tu) są tak zaprojektowane, że idealnie dopasowują się do wnętrz, jakie urządzone są w stylu nowoczesnym. Wśród miejsc, gdzie można takie kafelki zastosować, można wymienić m.in. pokój dzienny. Tak, nawet w takich miejscach można zastosować płytki, które mają tą zaletę, że są łatwe do wyczyszczenia. Nie należy jednak stosować ich na całej powierzchni. Wystarczy wybrać tylko jedną ścianę lub jej część, aby móc uzyskać ciekawy efekt wizualny. Trójwymiarowe produkty można stosować także w łazience (np. pod kabiną prysznicową), a także w kuchni (w okolicy zlewozmywaka). Niektórzy decydują się także na taki ciekawy efekt aranżacyjny w swoich sypialniach.

płytki 3d

Efektowna nawierzchnia na ścianach

Ze względu na swoją powierzchnię, płytki 3D nie mogą zostać położone na podłogę. Chodzi bowiem o to, że ma się do czynienia z nierówną powierzchnią, która może wpływać na obniżenie komfortu chodzenia. Jednak na ścianie będą prezentować się w sposób imponujący, dzięki czemu możliwe będzie osiągnięcie ciekawego efektu wizualnego. Należy jednak pamiętać o tym, aby kafelki tego typu dobierać do aranżacji całego pomieszczenia. Może nie będzie ich dużo, ale wszystko musi tworzyć aranżacyjną, spójną całość. Warto więc spojrzeć na opcje, jakie w chwili obecnej można otrzymać w sklepach, jakie zajmują się ich sprzedażą.