BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Płytki patchwork – czy sprawdzą się w łazience?

płytki typu patchwork

Na rynku pojawia się coraz więcej nowoczesnych sposobów urządzania domów. Na każdym etapie remontu można korzystać już nie tylko z różnorodnych materiałów, ale także wielu rozwiązań estetycznych. Projektanci prześcigają się w tworzeniu propozycji dla wymagających klientów. I choć w ostatnim czasie królują we wnętrzach chłodne kolory i proste wzory, to w sklepach odnaleźć można propozycje, które uczynią każdy dom wyjątkowym. Są to płytki patchwork – www.ekspercilazienek.pl/plytki-patchwork, które mimo, że bogato zdobione, świetnie odnajdą się zarówno w prostym wnętrzu, jak i pełnym kolorów i wzorów.

Czy warto umieścić płytki patchwork w łazience?

Bez wątpienia jest to dobry pomysł dla tych, którzy chcą, żeby pomieszczenie wyróżniało się niebanalną estetyką. Płytki patchworkowe stanowią „kropkę nad i” każdego projektu. Potrafią zupełnie odmienić wnętrze nawet położone na niewielkiej powierzchni. Płytki tego rodzaju warto umieścić na zabudowie wanny, co doskonale ją wyeksponuje. Jeśli jednak w łazience znajduje się prysznic, także on może zostać wyróżniony za pomocą ciekawego wzoru. To idealne rozwiązanie dla prysznica bez brodzika. Widoczne przez szklane drzwi płytki sprawią, że nabierze on ciekawego charakteru.

Jaki wzór płytek patchworkowych wybrać?

Dobrze, jeśli jeden z kolorów na płytkach będzie odpowiadał odcieniowi pozostałych ścian. To pozwoli stworzyć aranżację spójną i jednocześnie ciekawą. W większych łazienkach można sobie pozwolić na kolorowe i wzorzyste płytki. Natomiast w tych mniejszych lepiej sprawdzą się delikatniejsze zdobienia. To sprawi, że pomieszczenie nie będzie wyglądać, jakby panował w nim chaos.