BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Popularność płytek imitujących beton

imitacja betonu w postaci kafelekOd kilku lat we wnętrzach zaczął pojawiać się beton architektoniczny, zdobywając szerokie grono zwolenników. Ściany z surowego betonu są chętnie eksponowane w salonach lub łazienkach. Znajduje on również zastosowanie na podłogach, w roli schodów czy blatu kuchennego.

Surowy beton można również zastąpić płytkami, które dają podobny efekt i są bardziej odporne na uszkodzenia.

Gdzie można użyć płytki imitujące beton?

W nowoczesnych mieszkaniach płytki te mogą znaleźć zastosowanie na ścianach i podłogach. Najczęściej można je zobaczyć w salonach oraz łazienkach. Dużymi płytkami w różnych odcieniach szarości można pokryć jedną ścianę lub całe pomieszczenie, uzyskując niebanalny efekt. Dają one duże możliwości aranżacji, a dzięki stosowanej kolorystyce, pozwalają stworzyć oryginalne wnętrze w stylu nowoczesnym lub industrialnym.

Zgrabne duety

Szare płytki o jednolitej strukturze świetnie komponują się z intensywnymi kolorami, wyrazistym wzorami, a także czystą bielą. Płytki betonopodobne świetnie łączą się również z drewnianymi elementami, które ocieplają ich zimną naturę. To sprawdzony sposób na udany i zwracający uwagę wystrój.

Dzięki zestawianiu tych oryginalnych płytek z różnymi kolorami, wzorami i materiałami, można uzyskać nieskończoną ilość aranżacji.

Sklepy z płytkami

Płytki imitujące beton ma już w ofercie home100.pl, gdyż popyt na nie jest obecnie bardzo wysoki. Można je znaleźć w każdym sklepie z płytkami oraz dużych marketach budowlanych. Płytki są dostępne w różnych rozmiarach i odcieniach, więc można je dopasować do każdego wnętrza i do własnych upodobań.