BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Roleta czy szyna sufitowa? – element estetyczny, a zarazem funkcjonalny

Nie zawsze funkcja estetyczna wiąże się z funkcjonalnością. Jednak producenci przemysłu dekoracyjnego projektują coraz to nowe rozwiązania łączące obydwie te cechy. Rozważając dekorację okna warto zwrócić uwagę na rolety, ale również szyny sufitowe.

ROLETY – CHARAKTERYSTYKA

szyny sufitowe zamontowane w salonieMnogość rodzajów rolet sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Są one nie tylko świetnym odgraniczeniem od świata zewnętrznego, ale odpowiednio zaprojektowane mogą stanowić ozdobę wnętrza. Kilkanaście lat temu do najbardziej popularnych rolet należały jednobarwne rolety materiałowe – ich czas jednak nadszedł i są one coraz rzadziej wybierany w celu dekoracji wnętrz. Na topie aktualnie są rolety dzień- noc oraz rolety rzymskie. Są one świetnym przykładem połączenia wspomnianych powyżej cech.

SZYNY SUFITOWE – CHARAKTERYSTYKA

Szyny sufitowe www.sklep.mardom.com.pl stanowią jeden z najczęściej wybieranych elementów montażowych dekoracji okiennych. Ich prostota, cena oraz łatwość montażu powodują, że posiadają one wielu zwolenników.

Decydując się na zakup tego elementu warto zwrócić uwagę nie tylko na ceną, ale również oferowaną jakość. Plastikowe szyny to najczęstszy wybór w populacji polskiej. Dla osób niezdecydowanych stworzono również egzemplarze zbudowane z metalu, a także lekkiego aluminium. Wprowadzenie ich do pomieszczenia spowoduje dodanie mu charakteru loftowego.

Kolor posiada w tym przypadku drugorzędne znaczenie, ale warto dobrać go do barwy pomieszczenia lub sufitu. Przemysł dekoracyjny wychodząc ku oczekiwaniom klientów stworzył całą tęczę barw do wyboru. Tak więc szyna sufitowa nie musi stanowić burego, słabej jakości dodatku – dzięki szerokiej ofercie sklepów mogą stać się dodatkiem nadającym styl wnętrzu.