BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Co warto wiedzieć o płytkach drewnopodobnych?

Drewniana podłoga wydaje się być dzisiaj zdecydowanie najpopularniejsza. Wynika to z kilku względów, w tym między innymi z estetyki produktów drewnianych. Jednakże, zdarzają się sytuacje, gdy instalacja podłogi drewnianej jest co najmniej kłopotliwa. Niezastąpione mogą się wtedy okazać tak zwane płytki drewnopodobne.

Co to takiego płytki drewnopodobne?

płytka drewnopodobna w kolorze brązowymProdukt, o którym mowa, to płytki ceramiczne o bardzo specyficznym wyglądzie. Rzecz w tym, że stylizowane są one na panele podłogowe. Płytki drewnopodobne mogą przybierać różne wzory i kolory, zawsze jednak konstruowane są na wzór drewna. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że z drewnem nie mają one nic więcej wspólnego. Płytki te konstruowane są bowiem zawsze z różnego rodzaju ceramiki i posiadają właściwości właśnie tego materiału.

Pamiętać należy więc, że do pielęgnacji płytek drewnopodobnych trzeba wykorzystywać środki do ceramiki, a nie do drewna. Właściwie jest to jednym z powodów, dla których ludzie kupują płytki drewnopodobne, zamiast prawdziwych paneli drewnianych. Rzecz w tym, że aby zadbać o drewno trzeba bardziej się wysilać i stosować bardziej zaawansowane oraz często o wiele droższe środki chemiczne.

Płytki które się nie ślizgają

Niewątpliwie, każdy kto wybiera płytki podłogowe zwraca uwagę na kilka spraw. Wśród nich jednak jest pewna kwestia, której pominąć po prostu nie można. Niezależnie od tego, gdzie kładzie się płytki drewnopodobne, nie powinny być one zbyt śliskie. Warto więc już przy zakupie sprawdzić, jaki parametr jeśli chodzi o tę cechę posiadają dane płytki drewnopodobne.

Antypoślizgowość danych płytek do pewnego stopnia można również ocenić na oko. Widać to po szorstkości płytek. Rzecz jasna, jeśli nie są one w ogóle śliskie, płytki są bardzo szorstkie, co bez dwóch zdań sprawia, że czyszczenie staje się trudne.