BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Czym jest komoda i dlaczego warto mieć ją w mieszkaniu?

Komoda to mebel, który idealnie sprawdza się nie tylko w klasycznych wnętrzach, ale również tych nowoczesnych. Można ją z powodzeniem postawić nie tylko w salonie, ale również w sypialni oraz pokoiku dziecięcym. Jeśli chodzi o nowoczesne komody, to mogą one być wykonane z różnych materiałów, jednak najlepiej sprawdza się płyta wiórowa, która może mieć różny kolor. Po komody nowoczesne z Galeria Antresola zaczyna sięgać coraz większa liczba osób, jednak czym tak naprawdę jest komoda i dlaczego warto w nią zainwestować?

Czym jest komoda?

Komoda to skrzyniowy mebel, który zazwyczaj wyposażony jest w kilka szuflad. Jeśli chodzi o kształt, to zwykle jest prostokątna, jednak w przypadku nowoczesnych komód można spotkać się również z innymi kształtami. W komodzie najczęściej przechowuje się ubrania, bieliznę i pościel, jednak jeśli taki mebel zostanie postawiony w salonie, to zazwyczaj kryje w sobie zastawę stołową oraz obrusy. Na wierzchu komody można natomiast postawić jakąś dekorację w postaci świeczek czy też pamiątkowych zdjęć.

Zalety komody

To jeden z najbardziej uniwersalnych oraz funkcjonalnych mebli, ponieważ w komodzie można schować praktycznie wszystko. Kolejną zaletą komody jest to, że można ją postawić w praktycznie każdym miejscu w domu a dodatkowo stanowi idealny element aranżacyjny mieszkania. Zarówno te nowoczesne, jak i tradycyjne komody sprawdzają się idealnie w każdym domu, dlatego też warto się w któryś model zaopatrzyć.